Na czym polega drukowanie na drukarce 3D?

 

Druk 3D w technologii FDM, polega na tworzeniu fizycznych obiektów z plastiku tzw. filamentu. Na podstawie cyfrowego modelu, drukarka nakłada kolejne warstwy roztopionego plasitku jedna na drugą. W efekcie powstaje fizyczny obiekt odzwierciedlający cyfrowy model. Jak wygląda proces druku można zobaczyć na kanale youtube firmy PROGIS3D

Co można wydrukować na drukarce 3D?

 

Za pomocą technologii FDM, czyli drukowania z plasitku, można wydrukować prawie każdy obiekt. Firma Progis3D oferuje m.in. drukowanie makiet, elementów do makiet, dioram itp., plastikowych części zamiennych, prototypów, części maszyn, obudowy. Drukuję różnego rodzaju elementy dekoracyjne np. wazony, biżuterię, nietypowe obudowy do elektroniki, części do projektów naukowych, zabawki edukacyjne czy przedmioty codziennego użytku. W przypadku druku obiektów o dużych wymiarach, można dzielić je na mniejsze części i łączyć po wydruku. Materiał stosowany do druku umożliwia dalszą obróbkę. Przykładowe wydruki można obejrzeć w galerii, na profilu facebookowym lub na kanale youtube.

Ile kosztuje druk 3D?

 

Rozwój technologii druku 3D umożliwia tworzenie przedmiotów w cenach przystępnych dla każdego. Koszt drukowanego obiektu jest zależny od jego wymiarów, kształtu, ilości szczegółów. Nie można jednoznacznie określić ceny druku 3D. Tutaj każdy drukowany przedmiot wyceniany jest indywidualnie na podstawie wymagań zlecającego. W sprawach wyceny prosimy o kontakt.